Oleg Sedyšev
Oleg Sedyšev

Žertovné eseje DAREBÁCI

"Všichni mrtví, s výjimkou těch, kteří jsou naživu, a ti z nich pamatoval."Konfucius

Obsah

Eseje 15. Striptýz Lídy Syrkaševové

Už je to tak, že tahle historka koresponduje s tou předchozí alespoň tím, že i tady se objevuje J. S. Šalněvová. Lída Syrkaševová byla sympatická holčina, oblékala se velmi moderně. Dá se říct, že vždy držela krok s módou. Bydlela někde v centru Kemerova, aneb jak jsme tehdy říkali, na levém břehu. Na výuku dojížděla autobusem č. 51 ze zastávky „Dramtěatr“.

V onen zimní den, o kterém píšu, přišla Lída na vyučování pozdě. Zrovna byla historie KSSS. Není důležité, kolik času uplynulo od začátku hodiny, ale hlavně si představte následující scénu: Dveře do posluchárny se otevírají a Lída doslova vpadne do místnosti. Tváře má zčervenalé. Žádný div, toho roku byla zima mrazivá. Obrací se k přednášející „Babě Leně“, prý promiňte, že jsem přišla pozdě, autobus se převrátil u kaple a my jsme sotva došli pěšky. Nám všem, dokonce i „Babě Leně“, spadla čelist. Všichni jsme byli ohromení a v šoku. „Baba Lena“ mlčela a Lída to vyhodnotila jako přijatou omluvu. Šla si tedy sednout na své místo.


Musím se ale vrátit k té části příběhu, kde popisuju příchod Lídy do školy, jinak těžko pochopíte, proč nám všem tehdy spadla čelist. Tak tedy Lída doslova vletěla do posluchárny s mrazivou červení na tvářích, měla na sobě nádherný šedobílý nadýchaný svetr z angory a místo sukně krajkové, něžně růžové kombiné, končící v půli stehen, černé punčochy a vysoké černé kozačky. Jistě chápete, že jsme zírali jako ve snu. „Baba Lena“ vyvalila oči, avšak je třeba dodat, že taktně pomlčela, aby se Lída necítila trapně. Ostatní dívky ze skupiny se ale snažili Lídu upozornit, že jí jaksi chybí sukně. To však přece mužská část posluchárny nemohla dopustit! Takže nakonec milá Lída, která celou tu dobu klidně seděla v lavici s Žeňou Romašovem, ještě o přestávce předváděla své půvabné spodní prádlo. A až tehdy jí spolužačky řekly, přesněji řečeno se zeptali, kdeže má sukni???

Ukázalo se, že autobus, ve kterém Lída jela, se sice převrhl, ale dá-li se to tak říct, tak pouze zlehka. Nikomu se nic nestalo. Lída si ten den vzala velmi úzkou prodlouženou sukni, ve které se nemohla z převráceného autobusu vyhrabat. Proto si ji vysoukala a zastrčila pod svetr. Potom na to zcela banálně zapomněla. O přestávce jsme s Žeňou Romašovem seběhli do šatny a ptali se služby, jestli si všimli, že Lída nemá sukni. Řekli nám tehdy: „Jasně že jsme to viděli, ale přece bychom vás o takový zážitek nemohli připravit!“

Tomu se říká opravdová chlapská solidarita!

7 července 2011

© Copyright: Oleg Sedyšev, 2012
Copyright Registrace №21202040392

Понравилось

Не понравилось

Оценить

Эссе

Общая статистика

Положительных оценок: 0

Отрицательных оценок: 0

Всего: 0

k obsahu